O MNIE

Nazywam się Kasia Nowak-Kawałowska. Z wykształcenia jestem prawnikiem (Wydział Prawa Uczelnia Łazarskiego) oraz tłumaczem języka niemieckiego i języka angielskiego (Wydział Lingwistyki Stosowanej Uniwersytet Warszawski). Od 2002 r. wspólnie z mężem prowadzę kancelarię prawną, specjalizuję się w prawie cywilnym. Posługuję się biegle językiem niemieckim i angielskim, komunikatywnie językiem chińskim, co pozwala mi wspierać strony konfliktów międzynarodowych.

W swoim życiu osobistym i zawodowym przekonałam się, że spór między ludźmi może być dobry, że może być impulsem do rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, a nawet duchowego. Spór może być trampoliną do bardzo korzystnej zmiany. Po kilku latach uczestniczenia w sporach sądowych zrozumiałam, że nie chcę spędzić większości swojego życia w sądzie bądź na przeciąganiu liny z innymi pełnomocnikami. Nie chcę też, żeby moi klienci byli zdani na wyrok sądu. Zapragnęłam, żeby moi klienci mieli bezpośredni wpływ na kształt rozwiązania sporu, którego są stroną, żeby po odnalezieniu rozwiązania czuli się szczęśliwsi, mądrzejsi, silniejsi, bardziej otwarci i tolerancyjni i żeby lepiej potrafili zadbać o swoje potrzeby zachowując szacunek dla innych. Zapragnęłam, żeby wzrastali, żeby kolejne spory mogli rozwiązywać samodzielnie i żeby zarażali swoją postawą ludzi ze swojego otoczenia. Z tego względu z biegiem czasu zaczęłam wspierać swoich klientów w polubownym i jednocześnie proaktywnym rozwiązywaniu sporów osobistych (małżeńskich, partnerskich, rodzinnych), zawodowych (w ramach organizacji oraz między przedsiębiorcami) oraz prawnych.

W swojej pracy korzystam z technik mediacyjnych w szczególności tych opartych na Porozumieniu Bez Przemocy (Nonviolent Communication stworzonej przez Marshalla Rosenberga), technik coachingowych, pracy z energią qi oraz mentoringu. Technik mediacyjnych uczyłam się od Kay Runga, Dominiki Jasińskiej, Ewy Krzymuskiej, Ewy Orłowskiej, Tomasza Bagińskiego oraz Godfreya Spencera podczas rocznego Studium Mediacji prowadzonych metodą Porozumienia bez Przemocy (NVC) w Gdańsku. Technik coachingowych uczyłam się od Kaliny Greli-Łężak, Macieja Bennewicza oraz Roberta Łężaka w Norman Bennett Academy w Warszawie (akredytacja EMCC). Od 2002r. z wielką radością praktykuję tai chi pod okiem Lady Malinakovej-Nosal.